Konkursai

[Baltijos šalių olimpiada 2024]

Balandžio 6 dieną Rygoje vyko prancūzų kalbos (B2 lygis) Baltijos šalių olimpiada. 11-12 klasių mokiniai su juos lydinčiais mokytojais iš Estijos, Latvijos ir Lietuvos, laimėję savo šalyse nuo pirmos iki penktos vietas, susirinko prancūzų licėjuje Rygoje. Šią olimpiadą stebėjo viešnia iš Suomijos prancūzų kalbos mokytoja Tina Peltoniemi.

Pirmiausia, dalyviai burtų keliu pasiskirstė į penkias mišrias komandas (kiekvienoje komandoje buvo po vieną kiekvienos šalies atstovą). Mokiniai turėjo dvidešimt minučių, kad susipažintų ir paskirstytų savo grupėje šiuos vaidmenys – moderatoriaus, optimisto ir pesimisto. Po to komandos ištraukė savo pasirodymo numerius ir pradėjo ruoštis debatams. Debatų temos buvo labai įvairios ir įdomios – nuo masinių informacijos priemonių tikros ar netikros informacijos skleidimo visuomenėje iki laimės sąvokos suvokimo kiekvieno žmogaus gyvenime.

Pasibaigus debatams, vertinimo komisija turėjo nuspręsti kam atiteks nugalėtojo titulas. Tai buvo padaryti sunku, kadangi visos komandos buvo stiprios ir įrodė savo meistriškumą bei teisę dalyvauti prancūzų kalbos Baltijos šalių olimpiadoje. Vis dėlto, susumavus visus taškus, išaiškėjo  šie prizininkai:

I vieta atiteko trečiai komandai:

Una Lina Lauciņa (Latvija);

Sonja Victoria Ustav (Estija);

Tumas Kudarauskas (Lietuva) ;

II vieta antrai komandai:

Marta Jansone (Latvija);

Andriana Augusta Aganitš (Estija);

Viktorija Variavičė (Lietuva);

III vieta pirmai komandai:

Sāra Natālija Čakārne (Latvija);

Andre Viitamees (Estija);

  Ugnius Pilipavičius (Lietuva).

Specialus geriausios « moderatorės » prizas atiteko Martai Jansone; geriausios « optimistės » apdovanojimas – Unai Linai Lauciņa, o geriausiu « pesimistu » buvo išrinktas Dominiks Perševics.

Vakare visų dalyvių laukė maloni staigmena – vakarienė Rygos restorane.

Renginio akimirkos:

https://photos.app.goo.gl/LT6KaaAdE4KWYJBVA

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *