Mieli Lietuvos Prancūzų kalbos mokytojų ir dėstytojų (ALPF) asociacijos nariai!
Noriu pasidalinti savo įspūdžiais ir mintimis prabėgus beveik mėnesiui po mūsų visų taip laukto ir ruošiamo Frankofonijos mėnesio Lietuvoje. Tiek buvo įvairių renginių, susitikimų, konkursų … (šį kartą, deja, vis dar organizuotų nuotoliniu būdu)! Viską prisiminti ir aptarti šiame nedideliame straipsnyje tiesiog neįmanoma! Bet tai ir nėra mano tikslas. Tikiuosi, kad norėsite tai padaryti patys ateityje per mūsų jau tradicinius „40 minutes à la française“ arba parašant ir paskelbiant panašius prisiminimus ALPF svetainėje.
Tad noriu pradėti nuo mūsų virtualių susitikimų „40 minutes à la française“, kurie startavo šių metų vasarį. Juos vedė VU dėstytojai Juliette-Manon Fincias (« Langue des jeunes ») ir dr. Miroslav Stasilo (« Place de la motivation dans l’enseignement de FLE »):
Kovo mėnesį visi „40 minutes à la française“ buvo susiję su Frankofonijos mėnesiu Lietuvoje. Pradžioje tai padarė mūsų svečias iš Maroko dėstytojas ir tyrinėtojas bei rašytojas Ponas Driss Louiz, kuris dirba ir dėsto Ibn Tofail universitete. Ponas Louiz mums papasakojo apie tai, kaip jo universitete prancūzų užsienio kalba dėstoma studentams, taikant šiuolaikinių technologijų pasiekimus («Intégrer le numérique en classe de FLE»):
Šis WEBseminaras turėjo didžiulį pasisiekimą ir sulaukė daug teigiamų komentarų iš visų jame dalyvavusių mokytojų, dėstytojų ir studentų, kurių šį kartą buvo apie penkiasdešimt (tai sudaro beveik pusę visų mūsų narių skaičių)!
Ne mažiau visiems dalyviams patiko ir liko atmintyje susitikimas su VU dėstytoja dr. Vitalija Kazlauskiene, kuri šį kartą nusprendė visus mus nušviesti bei padiskutuoti apie moters vietą prancūzų dailininkų darbuose („Ode à la femme“). Kiekviena šio webinaro dalyvė (arba dalyvis) galėjo pasijausti dėstytojos Kazlauskienės dėmesio centre, kadangi buvo paruošti iš anksto diskusijos ir edukacinio žaidimo klausimai. Prezentacijos pradžioje buvo paleistas nedidelis filmukas su žymių dailininkų paveikslais, kurie didelį dėmesį savo darbuose skyrė moters grožio vaizdavimo tematikai:
Šis WEBseminaras buvo susijęs su 2021 metų Frankofonijos mėnesio tematika, kuri pagrindinį dėmesį šį kartą skyrė moterų ir vyrų lygybės šiame pasaulyje problematikai („Elles au pluriel“).
Primename, jog beveik visus mūsų susitikimus „40 minutes à la française“ galima pamatyti asociacijos Youtube kanale bei kviečiame sekti informaciją mūsų Facebook paskyroje
Savo prisiminimus, susijusius su kovo mėnesio renginiais, kuriuos organizavo ALPF, noriu užbaigti nuotraukomis, gautomis iš mūsų praeitų metų konkurso „Nos priemiers pas en français “ nugalėtojų, bei konkurso „Présentations de villes lituaniennes en français“, nugalėtojų paskelbimu. Štai šios nuotraukos:
Mūsų konkurso „Présentations de villes lituaniennes en français“, kuriame dalyvavo virš ! penkiasdešimt ! darbų, nugalėtojai:
1) Kupiškio miesto Kamilės Tubelytės 3e klasės iš Vilniaus Vytauto Didžiojo gimnazijos pristatymas, kuris buvo taip aukštai įvertintas už nepriekaištingai sukurtą tekstą en français
2) Nojos Rudėnaitės, 10 klasės mokinės iš Abraomo Kulviečio Vilniaus klasikinio licėjaus tekstas apie Tauragępavergė visus komisijos narius savo originalumu bei išradingumu (tai padaryta Honoré de Balzac, kuris lankėsi šiame krašte, vardu !!!);
3) Biržų miesto Danielės Viršilaitės 1G „Saulės” gimnazijos iš Kauno pristatymas buvo įvertintas ir pažymėtas už labai skrupulingai ir detaliai atlikta darbą.
Taip pat du darbai buvo išskirti už meilę savo pasirinktų miestų istorijai. Tai yra Gabija Baltuškonytė su Beatriče Dževeckaja, 11 klasės iš Vilniaus Abraomo Kulviečio klasikinio licėjaus mokinės, ir jų Druskininkai bei Margarita Selilaitė iš Vilniaus Žvėryno gimnazijos su Marijampolės pristatymu.
Bravo nugalėtojams ir sveikinimai visiems dalyviams! Įrašą su rezultatų paskelbimu bei vertinimo komisijos komentarais rasite vėliau mūsų paskyroje YouTube. O dalyvavimo pažymėjimus atsiųsime bei dovanas gausite į rankas Vilniuje arba paštu. Tad prašome visų mokytojų, kurie dalyvavo šiame konkurse su savo mokiniais, parašyti man (francaisprancuzas@yahoo.fr) savo mokinių vardus ir būdą kaip norėtumėte gauti dovanas arba diplomus.
Tad iki greito!
Miroslav Stasilo, ALPF asociacijos tarybos narys