Konkursai, Naujienos, Renginiai

Baltijos šalių prancūzų kalbos olimpiada

2021 m. gruodžio 3 d. į Lietuvos Respublikos Vyriausybę rinkosi gabiausi šalies mokiniai, šiais metais atstovavę Lietuvai tarptautiniuose konkursuose ir olimpiadose. Mokiniai iškovojo 5 aukso, 9 sidabro ir 28 bronzos medalius, 1 pagyrimo raštą, 2 pirmąsias, 6 antrąsias ir 4 trečiąsias vietas bei 5 specialiuosius apdovanojimus. Iš viso Lietuvos vardą savo pasiekimais ir žiniomis pasaulyje garsino net 80 mokinių.

Pasidžiaugti puikiais jaunų žmonių pasiekimais atvyko jų mokytojai bei tarptautiniams renginiams pasiruošti padėję mokslininkai, kiti savo srities profesionalai. Dalyvius sveikino Ministrė pirmininkė Ingrida Šimonytė ir Švietimo, mokslo ir sporto ministrė Jurgita Šiugždinienė.

Šį pavasarį Rygoje vyko antroji Baltijos šalių prancūzų kalbos olimpiada nuotoliniu būdu.  Lietuvai atstovavo penki respublikinės prancūzų kalbos olimpiados (B2 lygis) nugalėtojai.

Baltijos šalių prancūzų kalbos olimpiadoje I-ą vietą laimėjo Lina Grybauskaitė (mokyt. J.Busilienė), II-a vieta atiteko Rusnei Marijai Poligaitei (mokyt. L.Palumickaitė), III-ą vietą užėmė Jonė Didžgalvytė (mokyt. D.Stankaitienė), padėkas gavo Eligijus Jucius (mokyt. S.Amšiejienė) ir Joris Dambrauskas (mokyt. D.Suodienė). Lietuvos komandos vadovavo: Danutė Stankaitienė, Gintarė Baciuškienė ir Miroslav Stasilo.