Konkursai, Naujienos, Renginiai

[Baltijos Šalių Olimpiada 2023]

Praėjusį šeštadienį ( 2023 metų balandžio pirmą dieną) Taline įvyko Baltijos šalių regiono mokinių ketvirta prancūzų kalbos olimpiada. Dvyliktų klasių mokiniai iš Estijos, Latvijos ir Lietuvos, laimėję savo šalyse nuo pirmos iki penktos vietas, susirinko pirmą kartą po COVID epidemijos pradžios Estijos sostinėje, kadangi praėjusiais metais Vilniuje ir prieš tai Rygoje olimpiada vyko  nuotoliniu būdu.

Lietuvos, Latvijos ir Estijos mokiniai kartu su juos lydinčiais mokytojais susitiko anksti ryte Talino universiteto Humanitarinių mokslų fakulteto konferencijų salėje. Pirmiausia, dalyviai burtų būdu pasiskirstė į penkias mišrias komandas (kiekvienoje komandoje buvo po vieną kiekvienos šalies atstovą). Abiturientai turėjo dvidešimt minučių, kad susipažintų ir paskirstytų savo grupėje šiuos vaidmenys – moderatoriaus, optimisto ir pesimisto.

Po to komandos ištraukė savo pasirodymo numerius ir pradėjo ruoštis debatams. Pirma ekipa turėjo pristatyti savo nuomonę apie augantį jaunimo vaidmenį šiuolaikinėje visuomenėje. Antra moksleivių grupė diskutavo apie atsakingą turizmą. Kitos komandos nagrinėjo tokias temas kaip mokymasis nuotoliniu būdu, reklamos vieta vartotojiškoje visuomenėje ir jaunimo savanoriška veikla.  Visos komandos pasirodė puikiai. Mokiniai parodė ne tik savo aukštą prancūzų kalbos mokėjimo lygį, bet ir sugebėjimą kritiškai mąstyti, analizuoti bei argumentuotai pateikti savo nuomonę ir atsakinėti į sudėtingus klausimus.  

Pasibaigus debatams, vertinimo komisija turėjo nuspręsti kam atiteks nugalėtojo titulas. Tai buvo padaryti sunku, kadangi visos komandos buvo stiprios ir įrodė savo meistriškumą bei teisę dalyvauti prancūzų kalbos Baltijos šalių olimpiadoje. Vis dėlto, susumavus visus taškus, išaiškėjo  rezultatai: pirma vieta atiteko Katarinai Aas iš Estijos, Martai Grosena iš Latvijos ir Simonui Koncevičiui iš Lietuvos; antra vieta  – Kaur Georg Maksimovski (Estija), Kurts Karlis Mitenbergs (Latvija), Emilija Gelumbauskaitė (Lietuva); trečia vieta – Kirk Kaseorg (Estija), Aleksa Vitola (Latvija), Luknė Viržintaitė (Lietuva); ketvirtą ir penktą vietas užėmė Mia Klaas, Madlena Mattus (Estija), Una Lina Laucina, Laura Katrina Selecka (Latvija), Marija Vaičiulytė ir Beta Buzaitė (Lietuva).

Olimpiados tradicijos ir šūkis (Citius! Altius! Fortius!) yra siejamos su Antika, bet atgaivinta Pierre de Coubertin olimpinių žaidinių idėja XIX amžiaus pabaigoje akcentavo ne tiek pergalę, kiek patį dalyvavimo principą ir sąžiningą kovą tokio lygio varžybose. Todėl ir mūsų visi mokiniai bei jų mokytojai nusipelnė būti pagirti ir pasveikinti. Bravo !

Vakare visų dalyvių laukė maloni staigmena – vakarienė Talino restorane su prancūziška muzika ir atmosfera. Skambėjo žinomos Edith Piaf, Joe Dassin, Zaz, Stromae ir kt.  dainos atliekamos žavių atlikėjų . Tai buvo, kaip sako prancūzai, « cerise sur un gâteau » (vyšnia ant torto). Visi buvo sužavėti. Baltijos šalių ketvirta prancūzų kalbos olimpiada liks ilgam mūsų atmintyje ir širdyje, mažiausiai iki kitų 2024 metų. Ji planuojama organizuoti kitoje Baltijos valstybėje. Tikėkimės, kad tai bus Vilniuje, kadangi 2024 metai, kai Paryžiuje vyks vasaros Olimpinės žaidynės, Prancūzijoje paskelbti Lietuvos metais. On croise les doigts (laimei pastuksename į medį).

Pabaigai norime labai padėkoti Merilyn Meristo, Aleksandrai Ljalikova, Guillaume Raboutot ir, -inoma, Stephane Clavel už šiltą priėmimą bei puikią organizaciją.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *