Naujienos, Renginiai

„40 minučių prancūzų kalbos ir kultūros klausimais“

Lapkričio mėn. Prancūzų kalbos mokytojų ir dėstytojų asociacija inicijavo seminarų ciklą „40 minučių prancūzų kalbos ir kultūros klausimais“, kurio metu bus aptariamos prancūzų kalbos ir kultūros aktualijos.

Šį seminarų ciklą pradėjo Vytauto Didžiojo universiteto profesorė Aurelija Leonavičienė, kurios tyrimų sritys – vertimo teorija ir praktika, kontrastyvinė prancūzų ir lietuvių kalbų lingvistika, stilistika, pragmatika. Profesorė aktyviai dalyvauja tarptautinėse ir respublikinėse mokslinėse konferencijose, disertacijų gynimuose, rengia prancūzų filologijos specialistus, būsimus vertėjus ir vertimo kritikus.

Pradėdama pranešimą profesorė Aurelija Leonavičienė padėkojo seminaro organizatoriams – Prancūzų kalbos mokytojų ir dėstytojų asociacijai, ypač jos prezidentei Danutei Stankaitienei ir  narei Gintarei Baciuškienei, už kvietimą pasidalinti mokslinių tyrimų rezultatais. Seminaro metu profesorė prancūzų kalbos mokytojams ir dėstytojams paskaitė pranešimą labai aktualia tema „Lietuvių grožinės literatūros intertekstinių reikšmių vertimo į prancūzų kalbą spindesys ir skurdas“.  Kaip pati profesorė sako, jau pats pranešimo pavadinimas yra intertekstas į Balzako romaną, šiuo pavadinimu koduojame du kodus, kad intertekstinių reikšmių vertimas kartais labai spindi, o kartais, atsiranda probleminiai vertimo atvejai, kurių pavyzdžius seminaro metu profesorė ir aptarė. Su intertekstinėmis reikšmėmis susidūrusiam vertėjui tenka iš tiesų nelengvas uždavinys, ne tik jas atkoduoti, bet ir suprantamai pateikti skaitytojui. Vertėjas turi būti ne tik puikus kalbos, bet ir kultūros, istorijos žinovas. Po pranešimo profesorė kartu su seminaro dalyviais diskutavo vertimo problematikos ir jo kokybės klausimais.

Prancūzų kalbos mokytojų ir dėstytojų asociacija bei seminaro dalyviai nuoširdžiai dėkoja profesorei Aurelijai Leonavičienei už puikų pranešimą ir labai laukia kitų profesorės seminarų.

Sigita Mažukėlytė 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *